راهنمای کامل خرید مبل اداری – نکات مهم قبل از خرید

خرید مبل اداری برای کسی که میخواهد این کار را انجام بدهد واقعاً مسئولیت سخت و سنگینی است. خرید مبل اداری جدید میتواند تصمیم جدی باشد نه تنها بخاطر تندرستی و راحتی کارکنان شرکت، بلکه این تصمیم می تواند منجر به بهره وری کارکنان هم بشود.

قبل از اینکه روزها در مورد مبل مورد نظری که میخواهید در اینترنت جستجو کنید و در هر سایتی هم که مشاهده میکنید نظرات متفاوتی در مورد مبلمان موجود هست ارزش دارد که مقداری هم به نکات کلیدی در مورد خرید مبل اداری بپردازید و در موردش مطلب بخوانید. پیشنهاد میکنم تا آخر این مطلب همراه مبل اداری باشید اگر قانع نشدید زیر همین مطلب نظر خودتان را میتوانید با ما در میان بگذارید و ما به شما مشاوره کامل میدهیم پس با ادامه مطلب همراه ما باشید.

در خرید مبل اداری، قیمت همه چیز نیست!

خرید مبل اداری میتواند فرآیند بسیار دشواری باشد، مخصوصاً وقتی که باید نظرات، درخواست های خاص، و نظرات متفاوت افراد زیادی را در مورد نوع و مدل مبل اداری بشنوید و آنها را به کار بگیرید. چیزهایی که از همه مهمتر هستند مواردی از قبیل ارگونومیک بودن مبلمان، راحتی مبلمان و اینکه مبلمانی که انتخاب میکنیم شکل و حالت اولیه خود را در درازمدت حفظ کند.

شما میتوانید از اینکه با جستجو و تحقیقات زیاد سردرگم شوید میتوانید اینکار را به یک نفر بسپارید ولی بهتر است که یک روش عاقلانه تر و مناسب تری را برگزینید. سوالات کلیدی و مهم زیادی در فرآیند انتخاب و خرید مبل اداری وجود دارد که شما باید تمام آنها را برای خرید در نظر بگیرید.

خرید مبل اداری

در اینجا چند نکته کلیدی ساده را به شما میگوییم که میتواند شما را برای انتخاب و خرید مبل اداری کمک کند:

۱- ابتدا بودجه خود را برای خرید مبل اداری در نظر بگیرید

بله! ما گفتیم که قیمت همه چیز نیست، ولی اغلب مسئله اصلی است. هر مبلغی را که میخواهید خرج کنید بعبارتی یک جور سرمایه گذاری است و باید این سرمایه گذاری به شکل عاقلانه ای باشد تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود. قبل از خرید هر مبلمانی باید ابتدا هزینه را در نظر بگیرید.

  • چه مبلغی را میخواهید به صندلی، میز و بقیه موارد اختصاص دهید؟
  • از هر کدام از این اقلام چند عدد مورد نیاز شما هست؟
  • چه جاهایی باید زیبایی را قربانی عملکرد و بهره وری بالاتر کنید؟

تعیین بودجه قبل از خرید باعث میشود انتخاب های خود را کم کنید بدون اینکه احتیاجی به فدا کردن کیفیت باشد. اگر بودجه ای که برای خرید مبلمان ادرای در نظر گرفتید محدود و کم است در نظر بگیرید که اقلام کمتر اما با کیفیت تری بخرید که برای شما ماندگاری بیشتری داشته باشد. اگر این کار امکان پذیر باشد شما همیشه میتوانید اقلام بیشتری را به مرور اینکه بودجه تان افزایش پیدا کرد به سازمان و یا اداره خود اضافه کنید.

همچنین اگر بودجه تان خیلی کم است، در نظر بگیرید که اقلامی را خریداری کنید که با بودجه کم به برای شما چندین استفاده داشته باشد. برای مثال، فایل قفسه ای که میتواند دوبرابر و باز شود تا بتوانید برای پرینتر و دستگاه کپی از آن استفاده کنید.

خرید مبل اداری

۲- به نیازهای ارگونومیک توجه کنید

کارمندان بیشتر اوقات روز خود را در حال نشستن و کار کردن هستند، بنابر این فراهم کردن یک میز و صندلی خوب برای آنها یک امر ضروری است. و همچنین از همه مهتمر اینکه، صندلی و میز ارگونومیک بسیار ضروری است چون باعث کار کردن بهتر و سالم تر کارمندان می‌شود، این مساله با تحقیقات گسترده ای ثابت شده است. ملاحظات ارگونومیک، مثل صندلی های ارگونومیک با پشتیبانی از محافظت از کمر، قابلیت تنظیم و داشتن دسته برای قرار گیری دست بر روی آن از ضروریات خرید مبلمان اداری است.

نه تنها باید راحتی همکاران یا کارمندان خود را در نظر بگیرید بلکه باید بهترین طراحی را مطابق با ارگونومیک بودن میز و صندلی در نظر داشته باشید. وقتی مبلمانی با چنین مشخصاتی پیدا کردید ارزش خرید را دارد.

گذشته از ارگونومیک بودن صندلی و میز، میتوانید با توجه به استایل دکوراسیون داخلی اداره و همینطور مدل بیزینسی که دارید وسایل را انتخاب کنید. اگر محیطی شبیه به یک کافه میخواهید که همکاران با یکدیگر براحتی بتوانند ارتباط برقرار کنند و همکاری داشته باشند، میتوانید یک میز بزرگ بهمراه تعداد کمی صندلی انتخاب کنید. اگر میخواهید یک محیط رسمی تر و اداری تری با اطاقک های زیادی داشته باشید باید فضای کافی برای اینکار را موجود داشته باشید و این مورد را در نظر بگیرید همینطور فضای کافی برای دسترسی راحت بین اطاقک ها را در نظر داشته باشید. تصمیم شما برای خرید مبل اداری باید محیط اداره یا سازمان را به محیطی سودمند برای کار تبدیل کند.

خرید مبل اداری

۳- انعطاف پذیری و عملکرد

مبل اداری با چندین قابلیت و عملکرد معمولاً بهترین گزینه هست. وقتی بین عملکرد و قیمت تعادل برقرار کنید سود شما از خرید بیشتر میشود. مثلا آیا میزها برای فایل ها فضایی دارند یا کشویی برایشان تعبیه شده است؟ آیا کشوها براحتی قابل دسترسی هستند و فضای کافی را برای گذاشتن وسایل داخل آن برای کارمند فراهم میکند؟ آیا براحتی می توانید پاهای خود را کش بیاورید و آنها را براحتی زیر میز جایجا کنید؟ آیا آنها برای کارمندان به اندازه کافی راحت هستند؟

برای پاسخ دادن به این سوالات، میتوانید از چند نفر از همکاران خود کمک بخواهید که این میز و صندلی ها را تست کنند. اینکه چقدر احساس راحتی و عملکرد به کارمندان منتقل شود به چند عامل بستگی دارد مثل: نوع کاری که کارمندان سازمان یا اداره انجام میدهند و همچنین قد و وزن آنها. یک اداره زیبا خیلی خوبه ولی اگر عملکرد هم به اندازه زیبایی بالا نباشه بجای اینکه کارمندان انگیزه برای کار داشته باشند بیشتر ناامید میشوند و خسته! پس در نظر بگیرید که از مبلمانی که برای اداره یا سازمان خود خریداری می کنید چه انتظاراتی دارید؟

برای مثال، اگر کارمندان اداره زمان کمی را پشت میزشان میگذرانند و بیشتر اوقات کاری خود را در بیرون از اداره یا شرکت هستند شاید احتیاجی به خرید مبل اداری چند کاره نباشد در جاییکه یک میز کاری کفایت می‌کند. آیا اطاقک لازم است یا میتوان بدون اطاقک و با داشتن فضایی باز کار را بهتر به جلو پیش برد. آیا قفسه بندی و فضای ذخیره سازی برای فایل ها و چیزهای دیگر لازم است یا اینکه بیشتر فایل ها و اطلاعات شرکت بر روی فضای اینترنت و و فضای ابری ذخیره سازی می شود؟

خرید مبل اداری

۴- فضای اداره و شرکت را در نظر بگیرید

عقل سلیم میگوید نسبت به فضایی که در شرکت در اختیار دارید تجهیزات و مبل خریداری کنید. با این حال، به راحتی فقط در نظر گرفتن تمام فضاها کافی نیست. نصب و خرید مبل اداری بزرگ بیشتر فضای شرکت را اشغال می کند و باعث می شود کارمندان شرکت به راحتی نتوانند بین میزها و وسایل جابجا شوند و حرکت کنند که این باعث آزار آنها می شود.

قبل از اینکه به بازار بروید و بخواهید میز و صندلی مورد نظر خودتان را خریداری نمایید اتاق های شرکت را اندازه گیری کنید. این کار به شما کمک می کند تا یک قدم جلوتر بیفتید و اینکه فضای شرکت را بهتر بشناسید که بتوانید بهتر تصمیم گیری را جهت خرید داشته باشید.

همچنین چیدمان مبلمان و وسایل شرکت خیلی به فضا جادار به نظر رسیدن شرکت کمک می کند. در نهایت یادتان باشد که بهترین وسایل و میز و صندلی را برای شرکت خود انتخاب کنید و حتماً این موضوع را مد نظر داشته باشید که فضای کافی را برای کارمندان فراهم آورید تا آنها احساس راحتی و آسایش در شرکت داشته باشند.

قبل از خرید مبل اداری برای اداره یا شرکت و سازمان خود بین اتاق های شرکت راه بروید و نقشه ذهنی از آنچه که قرار است خرید کنید بدست آورید. کجاها تلفن و سوکت های تلفن قرار دارند و قرار است چگونه روی میز از آنها استفاده شود؟ بهترین محل برای میز ها کجاست؟ آیا این فضاها از نور کافی برخوردار هستند؟ در های اتاق در کجاها قرار گرفتند و دسترسی به آنها چطور است؟

خرید مبل اداری

۵- ملاحظات زیبایی شناسی و هویت برند شما

کار بسیار درستی است اگر شما مبلمانی برای شرکت خریداری کنید که به زیبایی شرکت بیافزاید. طراحی زیبای محیط شرکت جو آنرا بهتر می کند، بهره وری و راندمان کار را بالا می برد و استرس ناشی از کار را کاهش می‌دهد. مبلمانی را که صرفاً از رنگ و لعاب و ظاهر آن خوشتان میآید انتخاب نکنید، با این حال باید مبلمانی را برای شرکت خود برگزینید که به بهترین شکل حس برند شما را به مخاطبتان منتقل کند. مبلمان و وسایل شرکت شما باید هویت شرکت و فرهنگ آن را بازتاب دهد.

یادگیری مبانی روانشناسی رنگ ها به بهتر انتخاب کردن مبلمان و وسایل شرکت کمک بسیاری می‌‎کند. به طور مثال، رنگ سایه ای از رنگ سبز و نارنجی می‌تواند روح و جو خلاقانه ای به شرکت بدهد. اگر میخواهید درکی از خونسردی و آرامش به مخاطبین و کارمندان خود القا کنید از رنگ آبی استفاده کنید. با این حال شاید تمایل به خرید مبلمان و وسایل رنگی برای شرکت  نداشته نباشید.

نوع متریالی که در مبلمان استفاده شده است بستگی به استفاده شما از آن دارد.برای مثال، اگر میخواهید برای اتاق کنفرانس صندلی و میز بخرید معمولا چرم انتخاب خوب و شیکی است. ولی اگر میخواهید برای کار روزانه میز و صندلی خریداری کنید بافت شبکه ای بهترین انتخاب است چون امکان تهویه برای استفاده کننده را براحتی فراهم می‌کند. برای مبلمان قسمت های پرتردد مثل لابی و اتاق استراحت جنس بادوامی انتخاب کنید که براحتی هم قابل تمیز کردن باشد.

خرید مبل اداری

۶- فروشنده مبلمان چگونه از محصول خود پشتیبانی میکند؟

پشتیبانی که شما از فروشنده مبلمان دریافت می‌کنید هم به اندازه خود مبلمان مهم است. چجور ضمانتنامه ای را پیشنهاد می‌دهند؟ اگر اتفاقی برای مبلمان در مراحل نقل و انتقال آن بیفتد چگونه تعمیر می‌شود؟ چه خدماتی برای تحویل و نصب مبلمان می‌دهند؟ برای پاسخ به این مسائل باید با کمی پرس و جو و خواندن نظرات دیگران به این مسائل دست یابید.

با مبلمان قدیمی و دست دوم خود چکار میکنید؟ تیم مبل اداری میگوید “یک فروشنده خوب همیشه در تمام مراحل چرخه زندگی مبلمان در کنار شما خواهد بود تا کامل ترین خدمات را به شما ارائه دهد”. کارهایی کمی با مبلمان قدیمی خود میتوانید انجام دهید مثلا می‌توانید آنرا به یک فروشنده جز مبلمان و یا یک فروشنده کل بسپارید، و یا اینکه آنرا به یک خیریه بسپارید. دادن یک زندگی و رنگ و لعاب تازه به مبلمان این اطمینان خاطر را به شما میدهد که بار دیگر می‌توانید به بهترین نحو ممکن از آن استفاده کافی را ببرید. چگونه این را انجام می‌دهند؟ از فروشنده بپرسید که آیا تمام این موارد را تحت پوشش و خدمات خود دارند یا خیر؟

خرید مبل اداری

خرید مبل اداری یک کار طاقت فرساست!

خرید مبلمان اداری تصمیمی نیست که بتوان براحتی گرفت. انتخاب هایی که می‌کنید و تصمیماتی که میگیرید بر روی محیط شرکت یا اداره راحتی افراد و بهره وری کلی قطعاً تاثیرگذار خواهد بود. اگر شما این مواردی را که خدمتتان توضیح دادیم در خرید مبلمان رعایت کنید حتما تاثیر آن را خواهید دید و مطمئناً خرید خوبی خواهید داشت.

سخن پایانی

خب شاید اول این مطلب فکر میکردید که انتخاب میز و صندلی برای شرکت یا اداره کار بسیار راحتیست ولی الان هم بنده هم شما میدانیم که باید برای خرید مبل اداری تحقیقات و ملاحظات لازمه در این باره را لحاظ کنیم و قبل از خرید میز و صندلی برای شرکت یا اداره تمام جوانب و موارد استفاده خودمان و فضایی که میخواهیم برای میز در نظر بگیریم فکر کنیم. و در پایان اگر سوالی دارید در قسمت پایین میتوانید نظرات انتقادات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

همواره میتوانید جهت مشاوره برای خرید میز اداری و صندلی های اداری و یا انواع محصولات دیگر ما با راههای ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید و یا همچنین به شما پیشنهاد میکنیم برای خرید میز و صندلی اداری مناسب از صفحه محصولات مبل اداری که در زیر لینک آنرا برای شما قرار داده ایم در سایت ما دیدن فرمایید.

5/5 (2 Reviews)

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • با سلام و ارادت
    از اینکه برای خرید مبل اداری اطلاعات لازمی بدست آوردم خیلی خوشحالم
    موفق باشید

    پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبانی تلگرام پشتیبانی واتساپ