خرید جاکفشی

راهنمای کامل خرید جاکفشی مناسب برای منزل

در این مقاله در مورد خرید جاکفشی مناسب برای منزل که یکی از وسایل کاربردی و ضروری این روزهای هر خانه ای می‌باشد، صحبت می‌کنیم. وسیله ای که این روزها برای هر خانه ای به دلیل کاربردی که دارد و باعث منظم ماندن محیط خانه و ساختمان می‌شود، امریست ضروری. حال با مقاله راهنمای کامل خرید جاکفشی مناسب برای منزل همراه مبل اداری باشید.

 

راهنمای خرید جاکفشی

قبل از هر چیزی شاید برای شما این سوال پیش بیاید که اصلا دلیل خرید و استفاده از جاکفشی چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم پا قلب دوم انسان است پس باید کفشی مناسب برای آن خریداری کرد؛ در نتیجه کفش خریداری شده هم باید به خوبی از آن نگه داری شود و آن را سالم نگه دارید به همین خاطر هست که احتیاج به جای مناسب و خوبی مانند جاکفشی دارد که کفشی که خریداری میکنید در آن نگهداری کرده و سالم بماند.

معمولا یکی از اساسی ترین مسائل و یا مشکلات در دکوراسیون منزل، جای دهی وسایل منزل است. خیلی از افراد نمی دانند که چطور می توانند برای وسایل مختلف خود، جای مناسبی را پیدا کنند. در این میان کفش ها نیز جای بسیاری را در منزل اشغال می کنند و بهترین انتخاب برای جاسازی آنها استفاده از جاکفشی مناسب است. به همین دلیل نیز در این مطلب از سعی داریم به موضوع مهمی که برای تقریباً همه افراد ممکن است پیش بیاید و آن چیزی نیست جز راهنمای خرید جاکفشی بپردازیم و شما را با راههای تشخیص و چگونگی خرید جا کفشی مناسب آشنا کنیم. پس توصیه می کنیم این مطلب را بهیچوجه از دست ندهید.

معرفی انواع جاکفشی

همانطور که می‌دانید جاکفشی ها انواع و مدل‌های مختلفی دارند که شما متناسب با نوع نیاز و سلیقه ای که دارید آن را می‌توانید انتخاب و خریداری کنید:

جا کفشی هایی که امروزه در بازار موجودند دارای تنوع بسیار زیادی بوده و هر سلیقه ای را مطابق با میزان نیاز و فضای موجود در خانه پاسخگو هستند. از میان انواع جاکفشی ها می توان به مدل های جاکفشی ساده،جاکفشی کمدی دارای درب، جاکفشی همراه با کمد لباس، جاکفشی آینه ای و… نیز اشاره کرد. این را هم بگوییم که یکی از پرطرفدارترین انواع جاکفشی ها نمونه هایی هستند که  دارای نیمکت بوده و فضای مناسب و راحتی را برای پوشیدن کفش برای شما ایجاد می کنند. جاکفشی های موجود در بازار حتی در نمونه های پلاستیکی و بسیار جمع و جور نیز در موجود هستند که می توانند بنا به نیاز مشتریان کاربردهایی را در کنار خود داشته و یا صرفا به عنوان یک جا کفشی عمل نمایند.

انواع جاکفشی و موارد استفاده آنها:

  • جاکفشی آینه دار: بسته به نوع نیاز، خیلی از افراد این نوع جاکفشی را انتخاب می‌کنند تا علاوه بر اینکه محل قرارگیری کفش باشد، دارای جالباسی و همینطور هم آینه هم باشد.
  • جاکفشی نیمکت دار: این نوع جا کفشی با ارتفاع کوتاهی که دارد مناسب برای نشستن است که در بدنه آن می‌توان کشو و قفسه ای درب دار برای محل قرار گیری کفش ها تعبیه کرد.
    جاکفشی نیمکتی
  • جاکفشی پارچه ای: خانه‌هایی که فضای مناسبی برای قراد دادن جاکفشی ندارند باید بدانید که جاکفشی هایی به صورت فلزی و پارچه ای طراحی شده‌اند که در پشت درب قرار میگیرند. علاوه بر آن به صورت جعبه ای هم برای زیر تخت و همینطور برای صرفه جویی در فضا وجود دارند.
  • جاکفشی درب دار: برای فضاهای کوچک بهتر است از جاکفشی درب دار استفاده کنید؛ جاکفشی درب دار علاوه بر اینکه جلوی گرد و غبار و جریان هوا را میگیرد، از ورود بوی نامطبوع کفش ها به محیط منزل نیز جلوگیری می‌کند. همینطور دکوری زیباتری به محیط منزل می‌دهد و فضای بهم ریخته و همینطور کثیف داخل جاکفشی را نیز می‌پوشاند.
  • جاکفشی عمودی: از جاکفشی های عمودی با عمق کم و ارتفاع زیاد می‌توانید برای صرفه جویی در فضاهای کم استفاده کنید. همینطور برای فضاهای کم نیز می‌توانید از جاکفشی های دیواری استفاده شود.

مدل های مختلف جاکفشی

جاکفشی ها مدل های مختلفی دارند؛ گاهی ممکن است به دلیل محدود بودن فضای منزل و یا طراحی متفاوت بعضی از منازل مجبور شوید از جاکفشی هایی با طرح های متفاوت و خاص استفاده کنید. برای مثال طرح جاکفشی به گونه ای باشد که مطابق با زیر پله باشد. در کل شما به راحتی می‌توانید از فضاهای بلا استفاده منزل خود استفاده کرده و با توجه به آن جاکفشی مطابق با محل مورد نظر سفارش داده و خریداری کنید.

نکاتی مهم برای خرید جاکفشی مناسب

برای اینکه بتوانید جا کفشی مناسبی را با توجه به اندازه و کاربردی که از آن احتیاج دارید انتخاب کنید باید معیارها و نکاتی را در ضمن خرید جاکفشی خود مد نظر داشته باشید که در ادامه این مطلب به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم.

اولین مسئله ای که در زمان خرید جاکفشی با آن مواجه می شوید ابعاد و اندازه‌ی جاکفشی است و اینکه آیا شما در خانه خود برای جا کفشی مورد نظری که قرار است خریداری کنید جای مناسب و کافی را برای آن در نظر گرفته اید. اگر قصد دارید که صرفا برای جاکفشی یک فضای محدود و کوچکی را در نظر بگیرید باید به دنبال جا کفشی هایی باشید که صرفاً نقش فضایی برای قرارگیری کفش ها را ایفا می کنند، نه چوب لباسی و… برای آن که در زمان انتخاب جا کفشی با مشکل محدودیت فضایی رو به رو نشوید ما به شما توصیه می کنیم که فضای مورد نظر را قبل از خرید جاکفشی اندازه گیری کرده و کلیتی از جا کفشی ای که مد نظر دارید در ذهن خود مشخص کنید سپس اقدام به خرید جاکفشی مورد نظر خود کنید.

موضوع دیگری که در رابطه با انتخاب جا کفشی هست به تعداد طبقات و قفسه های آن بر می گردد. بهتر است ارتفاع و تعداد طبقات جاکفشی را بسته به نوع کفش هایتان مد نظر داشته باشید. برای مثال برای قرار دادن پوتین و همینطور کفش های زمستانی باید ارتفاع طبقات زیاد باشد تا به کفش های شما آسیبی نرسد و بتوانید آنها را به راحتی درون جاکفشی قرار دهید. به علاوه اینکه تعداد طبقات جاکفشی می تواند بر اساس تعداد افراد خانواده نیز تعریف شود. این کار کمک می کند که نظم و ترتیب هر کدام از طبقات به شکل مجزایی از یکدیگر حفظ شود.

جنس مناسب برای جاکفشی

جنس جا کفشی ای که قصد خرید آن را دارید نیز موضوع مهم دیگری است که باید در زمان خرید جاکفشی به آن توجه لازم و کافی را داشته باشید؛ جاکفشی ها از جنس های مختلفی درست می شوند از جمله میتوان به چوب، ام دی اف و فلز اشاره کرد؛ پس شما به راحتی می‌توانید با توجه به سلیقه خود و دکوراسیونی که در منزل یا اداره دارید، جاکفشی مورد نظر خود را انتخاب و خریداری کنید. برای مثال و راهنمایی بهتر باید بگوییم خانه هایی که دکوراسیونی مدرن دارند، بهتر است از جاکفشی که جنس ام دی اف و یا فلز دارند استفاده کنید و همینطور خانه های که با دکوراسیونی کلاسیک طراحی شده اند بهتر است جاکفشی در آن استفاده شود که از جنس چوب باشد تا تمام وسایل خونه جلوه و نمود بهتر و زیباتری داشته باشند.

معمولا جا کفشی های که در بازار موجودند دارای جنس و متریال هایی از قبیل چوب، فلز و ام دی اف هستند که هر کدام از آنها وابسته به شرایط و کاربرد آنها می توانند انتخاب خوبی به شمار بیایند. معمولا افراد ترجیح می دهند جنس جا کفشی شان با سایر وسایلی از قبیل مبلمان و کمدها یکدست و هماهنگ باشد. به همین علت نیز شما می توانید برای انتخاب جنس جا کفشی مورد نظر خود به سایر وسایل و مبلمان موجود در منزل توجه کنید.

 

همان طور که پیش از این اشاره کردیم برخی از جا کفشی ها دارای درب هستند. این نوع از جا کفشی ها از لحاظ محافظت بیشتر از کفش ها و عدم تماس مستقیم با فضا می توانند گزینه های بهتری باشند. این نوع از جا کفشی ها گرد و خاک کمتری نسبت به بقیه می گیرند و می توانند کار شما را برای تمیز کردن فضا راحت تر کنند. به علاوه آن که کفش های نه چندان تمیز را نیز پوشش داده و از تماس مستقیم با چشمان شما دور می کنند!

رنگ مناسب برای جاکفشی

همانطور که جنس و مدل جاکفشی بر روی دکوراسیون منزل تاثیر زیادی دارد، رنگها هم تاثیر بسزایی خواهند داشت. چهار رنگ اصلی که برای جاکفشی استفاده می‌شود، رنگ جا کفشی های موجود در بازار معمولا یکی از این ها هستند ونگه، آبنوس، آنتیک و لارکس که شما می توانید با توجه به سلیقه و نیاز خودتان دکوراسیون منزل خود را جوری که احساس می کنید بهتر است یکی از رنگ های موجود را برای جاکفشی منزل خود انتخاب نمایید. شما این مورد را هم باید با توجه به سلیقه و همینطور مطابق با دکوراسیون منزل بررسی و انتخاب کنید.

فضای مناسب قرارگیری جاکفشی

اصولا فضای مناسب جهت قرارگیری جاکفشی فضای ورودی منزل یا اداره و راهرو است اما امروزه بخاطر کوچک بودن فضای خانه و آپارتمان ها این مسئله باعث سخت شدن قرار دادن جاکفشی شده. برای فضای خانه های کوچک پیشنهاد میکنیم قبل از خرید جاکفشی ابتدا فضایی که جاکفشی را در آن میخواهید قرار دهید بررسی و انتخاب کنید; سپس اندازه‌گیری کنید تا به هنگام خرید جاکفشی به مشکلی برنخورید. بهتر است جاکفشی که انتخاب می‌کنید خیلی بزرگ نباشد که فضا را کاملا اشغال کند و یا مانع رفت و آمد هم خودتان و هم همسایه ها شود. جاکفشی هم همانند کتابخانه و یا قفسه می‌تواند جلوه‌ی خاصی به ورودی منزل و یا مکانی که می‌خواهید آن را قرار دهید، بدهد.

علم فنگ شویی و محل قرارگیری جاکفشی!

ما برای راهنمای خرید جاکفشی از علم فنگ شویی نیز مطالبی را برای مطالعه شما عزیزان پیدا کرده‌ایم. جالب است بدانید نقش جاکفشی و محل قراگیری آن به گونه ای برای محیط منزل و همینطور افراد مهم است که علم فنگ شویی برای آن مطالبی را ارائه داده است؛ جاکفشی به دلیل اینکه از جنس چوب، ام دی اف و یا فلز هستند، نباید در معرض رطوبت قرار بگیرند چون همانطور که می‌دانید رطوبت و باران و هوای آزاد باعث از بین رفتن آن می‌شود. نظریه دیگری که علم فنگ شویی درباره محل قرارگیری جاکفشی دارد این است که بهترین مکان از نظر جغرافیایی در غرب و جنوب غربی خانه است و در قسمت های شمال، شرق و شمال شرقی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود. حتی اگر ورودی منزل در یکی از مکانها باشد، توصیه می‌شود جاکفشی خود را در جای دیگر قرار دهید.

اگر ورودی منزل کوچک است بهتر است جای دیگری را برای قرار دادن جاکفشی انتخاب کنید؛ زیرا ورودی محلی برای رفت و آمد و رفاه هم خودتان و هم مهمان میباشد. باز هم اگر از نظر فضای خانه مشکل دارید باید بدانید انتخاب اتاق خواب برای قرار دادن جاکفشی به دلیل امواج منفی که دارد مناسب نیست. همینطور آشپزخانه نیز محل مناسبی برای قرار دادن جاکفشی نیست؛ زیرا علاوه بر اینکه جلوه زیبا به محیط آشپزخانه نمیدهد، از نظر بهداشتی هم برای این محیط اصلا مناسب نخواهد بود.

ابعاد مناسب برای جاکفشی

برای انتخاب ابعاد جاکفشی مناسب، شما باید علاوه بر توجه به فضای منزل، به نوع نیاز و تعداد کفش هایی که دارید توجه داشته باشید. این مطلب را هم باید بگوییم که تا می‌توانید ابعاد جاکفشی خود را بزرگتر از تعداد کفش‌هایی که دارید انتخاب کنید چون بعدها برای کفش‌هایی که اضافه می‌کنید، فضای کافی برای نگهداری آنها را داشته باشید. این امر باعث می‌شود تا نظم بیشتر و بهتری را به فضای آپارتمان و همینطور جلوی منزل خود بدهید. همچنین شما می‌توانید با توجه به نیاز خودتان تعداد قفسه و طبقات آن را مشخص کنید.

سخن پایانی

با ارائه راهنمای کامل خرید جاکفشی مناسب برای منزل به این نتیجه می‌رسیم که جاکفشی ها در انواع مدل‌ها و رنگ‌های مختلفیدر بازار موجود هستند؛ تنها کافیست یکی از مدل ها را با توجه به مناسب بودن نوع المان و عناصر موجود درخانه و همینطور در نظر گرفتن ابعاد منزل و محلی که می‌خواهید جاکفشی را قرار دهید، آن را انتخاب و خریداری کنید. داشتن جاکفشی در منزل باعث می‌شود کفش ها از دسترس کودکان دور باشند. توصیه ای که به شما داریم، جاکفشی خود را حداقل هفته ای یکبار تمیز و ضد عفونی کنید. همینطور درب جاکفشی را در محیط های آزاد باز بذارید تا از ورود قارچ و باکتری جلوگیری شود. کفش‌های گلی خود را قبل از اینکه داخل جاکفشی قرار دهید، آنها را تمیز کرده و بعد داخل جاکفشی بگذارید.

همواره میتوانید جهت مشاوره برای خرید جاکفشی و یا انواع محصولات دیگر ما با راههای ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید و یا همچنین به شما پیشنهاد میکنیم برای خرید جاکفشی مناسب برای منزل یا اداره از صفحه محصولات ما که در زیر لینک آنرا برای شما قرار داده ایم در سایت ما دیدن فرمایید.

5/5 (1 Review)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
پشتیبانی تلگرام پشتیبانی واتساپ